Home EdoWell Ďalšia podvodnícka aféra a to na úplnom bridžovom vrchole
Ďalšia podvodnícka aféra a to na úplnom bridžovom vrchole Tlačiť E-mail
Utorok, 25 August 2015 13:02
V minulom roku vyhralo družstvo Schwartz v zložení Richard Schwartz (sponzor, USA), Allan Graves(USA), Lotan Fisher(Izrael), Ron Schwartz(Izrael), Boye Brogeland(Nórsko) a Espen Lindqvist (Nórsko) vysoko prestižnu súťaž Spingold. To isté družstvo dokázalo vyhrať aj druhú prestížnu americkú súťaž: Reisinger Cup.

Dnes člen toho družstva, Boy Brogeland, oznámil, že štyria členovia tohoto družstva Richard Schwartz (USA), Allan Graves(USA), Boye Brogeland(Nórsko) a Espen Lindqvist (Nórsko) ponúkli, že sa vzdajú titulov získaných v rokoch 2014 a 2015 spolu s Lotanom Fischerom a Ronom Schwartzom. K tomu pridal nasledovné zdôvodnenie:
"Ak máte podvodníkov vo Vašom družstve, tak by ste mali prísť o všetky majstrovské body a tituly, ktoré ste vyhrali spolu. Družstvo Schwartz (Richie Schwartz, Allan Graves, Espen Lindqvist a Boya Brogeland) sa preto rozhodlo vzdať Spingold trofeje, Reisinger trofeje a výhry v Jacoby Swiss, ktoré "vyhrali" v roku 2014 a 2015. Veríme v čistú hru bez podvodov a milujeme bridž."

Niekoľko dodatočných informácií:
  1. Situáciu robí ešte pikantnejšou dianie na tohtoročnom Spingolde 2015. Izraelský pár Fischer- Schwartz hral tohto roku v družstve Cayne a súťaž vyhral. Vo štvrťfinále sa družstvo Schwartz stretlo s družstvom Cayne, zápas skončil výhrou družstva Schwartz o jeden imp, ale po veľmi otáznom proteste družstva Cayne inicializovanom práve týmto párom, sa výsledok otočil o jeden imp pre družstvo Cayne.
  2. Izraelský pár hráva v dvoch sponzorovaných družstvách. "Väčšie" súťaže za družstvo Cayne, "menšie" súťaže - alebo také, ktoré družstvo Cayne nehrá, hraje za družstvo Vitas litevského multimilionára Vytautas ‘Vitas’ Vainikonisa a toto družstvo zaknihovalo viacero úspechov.
  3. Izraelský pár sa v máji prekvapujúco vzdal možnosti reprezentovať na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Indii.
Úspechy páru Lotan Fisher a Ron Schwartz.
Tento pár je v súčastnosti pokladaný za jeden z najsilnejších na svete a patrí nepochybne do prvej desiatky. Medzi hlavné úspechy možno pokladať víťazstvo na open ME družstiev, transnacional ME, spomínaný Spingold, Reisinger, Cavendish družstvá a páry. Tieto a množstvo iných úspešných výsledkov robia z tohto páru možno najúspešnejší pár posledných piatich rokov.Poznámka: obaja hráči často hrajú aj na BBO, príslušné nicky bývajú TheNapster a Ron_sc2002.

Predchádzajúce podozrenia.
Medzi časťou svetovej špičky, hlavne medzi škandinávskymi a americkými hráčmi, sa už dlhší čas hovorí o rôznych rozdaniach, v ktorých tento pár získal výborný výsledok, pričom sa nedalo dopracovať sa ku takémuto výsledku podľa mienky týchto hráčov normálnou logickou cestou, ale to vyžadovalo nejaké dodatočné informácie. Dobrým príkladom je možno toto rozdanie. Na dotyčnej súťaži podal známy švédsky internacionálny pár Upmark - Nystrom protest proti tejto licitácii, situácia bola rozoberaná aj na serveri bridgewinners, kde sa k nej vyjadrili obe strany.

Čo k tomu dodať?
Boy Brogeland neuviedol žiaden dôkaz o podvodoch izraelského páru. Je však zároveň zrejmé, že všetci štyria hráči sú presvedčení o tom, že dotyčný pár dlhodobe podvádza. Možno pokladať za pravdepodobné, že toto presvedčenie v družstve postupne vznikalo, zároveň silnelo a istým spôsobom sa definitívne upevnilo dianím spojeným s tohtoročným Spingoldom. Presvedčenie týchto hráčov musí byť v podstate 100%, lebo ináč by nedosiahli medzi sebou vnútornú zhodu pri svojom konaní a nevzdali by sa takých významných úspechov. Zdá sa, že to hráči považovali za potrebné urobiť aj preto, aby upozornili iných a iné družstvá na to, že bridž by mal byť hraný bez podozrení a že hráči, na ktorých takéto podozrenie padá, by mali byť v akejsi karanténe dovtedy, kým sa neočistia. Takíto hráči by teda nemali byť terčom licitovania sponzorov a sponzori by si mali byť vedomí, že ich peniaze môžu prispievať aj k tomu, že hráčov lákajú ku nečistým spôsobom. Nech sú však ich motívy akokoľvek silné, aj tak takéto obvinenie by nemalo byť vznesené bez akýchkoľvek dôkazov.
Druhou časťou mince je skutočnosť, že ak neexistujú potrebné dôkazy o podvodoch, ak je presvedčenie družstva Schwartz opreté hlavne na pocitoch a tieto pocity po tohtoročnom Spingolde mohli logicky zosilnieť, tak je celkom ľahko možné, že a. dotyčný pár je nevinný alebo b. jeho vinu mu nemožno dokázať.

Bude určite zaujímavé sledovať ako sa táto kauza bude ďalej vyvíjať.
 

Komentárov   

 
0 # aféraHonza Martynek 2015-08-25 15:49
Na bridgewinners je vláken týkajících se tohoto obvinění víc a není úplně přehledné je všechny sledovat. Každopádně pokud jsem to pochopil správně, tak Brogeland ještě před zveřejněním nabídky vzdání se titulů z amerických mistrovství poskytl důkazy o údajném podvádění ACBL, WBF i EBL. Dokonce měl své podezření komunikovat i s rozhodčími v Chicagu během Spingoldu (zřejmě bez efektu). Zda už tyto organizace zahájily nějaká řízení a s jakým výsledkem ale nikdo zatím neví.
Souhlasím s tím, že přesvědčení dotčených 4 hráčů o "vině" Fischera se Schwartzem musí být 100%, ostatně to Brogeland také tak prezentoval.
Tato kauza pak má pro mě jeden zajímavý aspekt, a to co by mělo být považováno za "prokázání viny" v případě bridžového podvádění. Nepochybně i zde platí zásada presumpce neviny. Musí však pro odsouzení být doloženo jak dotčení podvádějí (viz kauza doktorů a spojitost mezi kašláním a singly) nebo postačí dostatečný vzorek rozdání, kde byly podniknuty úspěšné nestandardní akce (s doložením obdobných pozic, kde nestandardní akce provedena nebyla) aniž by došlo k prolomení kódu?
Uvidíme s čím přijde (přišel) Brogeland...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Re: aferaEdo 2015-08-25 18:51
Ja si nespominam na pripad, kedy bolo niekomu exaktne dokazane podvadzanie (pokial sa k tomu dotycny sam nebodaj nepriznal). Ani akekolvek statistiky a rozbory nie su nicim inym nez indiciami a len nepriamymi dokazmi. Povedzme, ze analyzou nejakej naozaj dostatocnej vzorky rozdani vyjde najavo, ze dotycny par riesi nenormalne dobre niektore specialne situacie, napriklad, ze je vo vysoko urovnovej licitacii uspesny v 90% pripadov. Mozeme nad tym neveriaco krutit hlavou, ale dokaz to nie je a v dnesnej dobe pripadne odsudenie takychto hracov moze prislusne organy vyjst pekne draho, lebo hraci sa mozu odvolat ku viacerym civilnym a sportovym sudom, pre ktorych nepriame dokazy maju velmi malu hodnotu.

Druhou stranou mince je skutocnost, ze podozrievanie inych z nejakej nekalosti je v bridzi dost rozsirene a zda sa, ze cim je vyssia herna uroven, tym je rozsirenejsie. Nakolko je to spojene s peniazmi, o ktore na tejto urovni nepochybne prebieha u niektorych profesionalnych hracov v podstate vzajomny existencny boj a nakolko je to dane neschopnosťou priznat inym vacsie schopnosti alebo povedzme kus šťastia v danom rozdaní, proste nejaku psychologicku motivaciu, to naozaj tazko posúdiť.

Btw: moj nazor je taky, ze Brogeland skor nic vyznamne nema. A aj ked nebodaj ma nieco takeho ako spominam v prvom odstavci, tak to stale nic nedokazuje, je to len urovni indicie.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # RE: Re: aferaHonza Martynek 2015-08-26 10:48
S ohledem na specifika našeho sportu (a řekněme i inteligenci lidí bridž hrajících) bude problém v tom, jestli vůbec je možné podvádění exaktně dokázat bez přiznání podezřelých (ke kterému prakticky nikdy nedojde). Podle mě to ve většině případů možné nebude a bude se tak muset nastavit nějaký mechanismus kontroly, kterým ale těžko může být něco jiného než právě analýza odehraných partií (pokud nechceme před zasednutím k bridžovému stolu procházet bezpečnostními rámy nebo naopak bridž hrát jen elektronicky a pod kamerami). Docela hezky to popsal Larry Cohen zde: http://bridgewinners.com/article/view/catching-cheaters/.

Co se týče možnosti soudních sporů to je poměrně zajímavý aspekt. Ale už i ve Státech se civilní soud odmítl zabývat žalobou hráče, který dostal distanc od ACBL, s odkazem na to, že je ACBL je "membership organization" a soud tak nebude zasahovat do pravomoci orgánů nestátní organizace jíž je někdo dobrovolně členem. V současné době pak probíhá soud s německými doktory, uvidíme jak ten dopadne..

Peníze v těchto věcech roli hrají určitě, možná (resp. jako obvykle) až na prvním místě. Ale třeba taky až na druhém, člověku by se chtělo věřit, že své veřejné oznámení udělal Brogeland pro "čistotu hry", zvlášť když se titulů chce vzdát i sám sponzor..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Dalsie informacieEdo 2015-08-29 08:48
Boy Brogeland dodal dalsie informacie ku tejto afere na (specialne pre tento ucel vytvorenej) adrese: www.bridgecheaters.com/.

Pozoruhodna je aj tzv. historia podvodov na adrese: bridgecheaters.com/?page_id=116.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # RE: Dalsie informacieJan Martynek 2015-08-31 11:54
A další doplnění (dle bridgewinners):
- Izraelská bridžová federace oznámila sestavení nezávislé vyšetřovací skupiny, která by se měla obviněními vůči dvojici Lotan Fisher a Ron Schwartz zabývat
- Šetření v obdobném smyslu (a patrně nejen proti inkriminované dvojici) vede i ACBL
- Kit Woolsey (americký předníhráč, který se podílel na prolomení kódu "kašlajících doktorů") se nabídl, že provede obdobnou analýzu rozdání odehraných dvojicí LF - RS jako u "kašlajících doktorů" a pokusí se zjistit, zda existují spojitosti mezi nestandardními zahráními této dvojice
- Boye Brogeland by se měl po obdržení výhružek a po konzultaci s policí skrývat na neznámé adrese
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Ďalšia podvodnícka aféra a to na úplnom bridžovom vrcholeSimon 2020-03-24 04:45
I am truly grateful to the holder of this website whoo has shared this impressive
piece of writing at here.

Stop by my web blog -Viagra Generica ohne potenzmittel
fur manner
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Ďalšia podvodnícka aféra a to na úplnom bridžovom vrcholeValerie 2020-09-16 18:56
Hello there! This article cߋuld not ƅe written mᥙch betteг!

Ꮮooking tһrough tһis article reminds me of my prеvious
roommate! Нe constantly kept talking about tһis. I am gοing to forward this article tо hіm.
Pretty sure he ᴡill have a good гead. Thank уou
foг sharing!

Would Υou Ⅿy hⲟmepage - Judi Togel
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Ďalšia podvodnícka aféra a to na úplnom bridžovom vrcholeVelva 2021-09-23 14:46
Your means of describing all in this pot is genuinely
pleasant, every one be able to without difficulty be aware of it, Thanks a
lot.
White french bulldog web site
french bulldog life expectancy
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Ďalšia podvodnícka aféra a to na úplnom bridžovom vrcholeCaridad 2021-11-23 01:35
It's remarkable to visit this web page and reading the views of all friends regarding this piece of writing, while I
am also zealous of etting know-how.
Allenammento musscolare site
sport
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Ďalšia podvodnícka aféra a to na úplnom bridžovom vrcholeGemma 2022-03-26 14:39
Write more, thaats all I have to say. Literally, it seem as though you relied on the video to makee your point.

You clearly know what youre talking about,
why waste your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving us somethinng enlightening to read?

Best Essay Topics web page Best Essay Topics
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # займ отзывы клиентовPatricklslh 2022-06-19 23:24
Добрый день господа!
Предлагаем Вашему вниманию замечательный сайт https://dengi-do-zarplaty.ru/
Чтобы оформить деньги в долг, вам не нужен специальный пакет документов, достаточно только паспорта. Это выгодно отличает микрофинансовые компании от банков в, которые требуют собрать несколько бумаг, на подготовку которых уходит пара дней.В заключение стоит сказать, что взять средства в МФО — простой и быстрый способ решения денежных проблем. Компании предоставляют множество заемных линий для людей с разными возможностями, поэтому вы обязательно найдете подходящий вариант. Главное — грамотно распорядиться займом и не тратить деньги на ненужные вещи.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # ДеньгиMelanialxwx 2022-07-03 10:20
Здравствуйте друзья!

Предлагаем Вашему вниманию интересный сайт https://ruposters.ru/

Ситуация в мире, все больше и больше затягивает интересоваться последними новостями политики, где происходят глобальные изменения:

НАТО продолжает разрастается вокруг границ России, Евросоюз кормит обещаниями Украину, а СШАсоздают новый тихоокеанский союз против Китая. Финансовые пузыри потихоньку сдуваются, криптовалюта опустилась практически на самое дно, а американские индексы
падают все сильнее и сильнее. С каждым днем общественные новости похожи на потрясения.

От всей души Вам всех благ!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # помощь в получении кредита без официального трудоустройстваSabrinapqk 2023-08-15 02:50
Приветствую Вас уважаемые!
Есть такой интересный сайт https://open.mit.edu/profile/01H678Z4PVFD4B4G111G5NC7F5/
Ищете помощи в оформлении кредита? Наша команда экспертов готова предоставить вам профессиональну ю помощь в оформлении кредита. Мы знаем, какие требования и критерии важны для банков, чтобы обеспечить успешное получение кредитных средств. кредит наличными помощь
-независимо от вашей кредитной истории, мы работаем для того, чтобы найти оптимальное решение и обеспечить вас необходимой денежными средствами. Доверьтесь нашему опыту в сфере кредитования и получите комфортное и уверенное решение для ваших финансовых потребностей.
Увидимся!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # помощь в получении кредитаSabrinahml 2023-08-15 06:20
Привет господа!
Есть такой интересный сайт https://open.mit.edu/profile/01H678Z4PVFD4B4G111G5NC7F5/
Ищете помощи в оформлении кредита? Наша команда экспертов готова предоставить вам профессиональну ю помощь в оформлении кредита. Мы знаем, какие документы и условия важны для банков, чтобы обеспечить успешное получение кредитных средств. помощь в кредите с плохой кредитной историей
-независимо от вашей кредитной истории, мы работаем для того, чтобы найти оптимальное решение и обеспечить вас необходимой финансовой поддержкой. Доверьтесь нашему опыту в сфере кредитования и получите комфортное и уверенное решение для ваших финансовых потребностей.
Хорошего дня!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Ďalšia podvodnícka aféra a to na úplnom bridžovom vrcholeElinor 2024-03-11 07:55
I think this is among the most significant information for me.
And i am glad reading your article. But wanna remark on some general
things, The website style is perfect, the articles is really nice :
D. Good job, cheers

Here is my web blog :: 4
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Ďalšia podvodnícka aféra a to na úplnom bridžovom vrcholeJeannine 2024-03-20 11:03
Awesome blog! Do you have any tips for aspiring writers?
I'm hoping to start my own blog soon but I'm a little lost on everything.
Would you recommend starting with a free platform like Wordpress or
go for a paid option? There are so many options out there
that I'm completely overwhelmed .. Any tips? Thanks!

My blog post :: 7
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť