Home EdoWell Forresterov danajský dar
Forresterov danajský dar Tlačiť E-mail
Štvrtok, 03 Júl 2014 17:52
Forresterov danajský dar

Stalo sa cca pred 3200 rokmi. Princ Paris, syn kráľa Tróje, sa vybral na priateľskú návštevu ku kráľovi Menealosovi, kráľovi Sparťanov. A uniesol mu manželku, krásnu Helenu. Incident potešil Agamenóna, Menealosovho brata, ktorý zorganizoval vojenskú výpravu všetkých starých Grékov (zvaných Achajci) na dobytie Tróje. Desať rokov sa viedli prudké boje, ale hradby slávnej Tróje odolali. Vtedy vymyslel Odysseus, mozgový trust Achájcov, vojnovú lesť. Achájci postavili obrovského dreveného koňa, ktorý mal symbolizovať koniec ich dobyvačného úsilia. Do koňa tajne umiestnili výsadkovú jednotku a ich loďstvo odplávalo z pláži pred Trójou. Následne došlo ku splneniu niektorých božských znamení, ktoré tu nemusíme rozoberať, ale výsledkom bolo to, že Trójania uverili gestu dobyvateľov a zbúrali časť svojich hradieb, aby mohli koňa vtiahnuť do svojho mesta. V noci potom starí Gréci (ktorých Trójania volali Danajcami) mesto dobyli. Toľko grécka mytológia a na základe tejto historky nazývame nevyžiadané dary, ktoré nám neprinášajú prospech, ale skôr rôzne problémy, danajským darom.

Majstrovstvá Európy 2014 vrcholili v poslednom kole, v ktorom boj o titul zvádzali reprezentácie Monaca a Izraela. Monaco hralo proti Anglicku, ktoré bojovalo o tretie miesto, Izrael zápasil so silným Nórskom. Tri rozdania pred koncom bolo majstrom Európy Monaco.

Potom prišiel v zápase Monaco-Anglicko novodobý, bridžový danajský dar a Monaco o titul prišlo. V zatvorenej miestnosti Angličania hladko (bez zásahu súperov) vylicitovali a splnili 6 srdcí. V otvorenej miestnosti bol licit výrazne dramatickejší a je znázornený na nasledujúcom obrázku (chýbajú tam ale dve úvodné hlášky: pass E a jedno káro S):

Anglický pár blokovým licitom vzorovo ubral licitačný priestor, pričom ponechal súperovi neslemové možnosti. Taliansko-monacký pár však nemal problém rozhodnúť sa pre slem, ale nečakane zablúdil pri voľbe tromfovej farby. Nevedno prečo sa stala problémom rozdielna interpretácie hlášky 3srdcia, ktorú Fantoni licitoval ako prirodzenú, kým Nunes ju zobral ako transfer a tak licitoval 4piky. Či bola na príčine únava-omyl jedného z hráčov alebo či bola na príčine nepresná licitačná dohoda, nevedno - ale tipnem si na to prvé a nepriamo to potvrdzujú aj Nunesove vyčítavé slová, ktoré adresoval partnerovi po skončení rozdania.

Zápas Monaco-Anglicko bol zaznamenaný aj kamerami a tak si toto rozdanie môžeme pozrieť aj takýmto spôsobom. Zahraté karty alebo hlášky síce nejde identifikovať, ale aj tak je to zaujímavé v hľadiska reakcií jednotlivých hráčov na vývin rozdania a toho, koľko času si vzali na riešenie problémov, ktoré sa pred nimi objavili. Na nasledujúcom videu vidíme chrbtom sedieť dvoch hráčov, ten vľavo je Fantoni, ten vpravo je Robson. Oproti sedia zľava doprava Forrester a Nunes.

Rozhodujúce rozdanie sa začalo licitovať zhruba o 2 hodinách a šiestich minútach, dolicitovalo sa o zhruba 2 hodinách a 18 minútách a dohrali ho zhruba o 2 hodinách a 32 minutách. Trvalo nezvyčajne dlho, viac ako 25 minút.

K samotnej zohrávke. Robson vyniesol srdcový singl (2:19). Prvý zdvih nerobil problémy, Nunes výnos samozrejme odčítal ako singla a tak neimpasoval, ale zahral srdcové eso a z ruky sa zbavil pripadne blokujúceho jacka. Ale ako ďalej pokračovať? Ak si spočítame zdvihy, tak má - pokiaľ nevydá pik dámu, čo je splnenie nutná podmienka - jeden trefový, jeden kárový, päť srdcových a štyri pikové zdvihy. Na splnenie potrebuje prebiť v ruke jeden tref a zároveň vyimpasovať pikovú dámu. Ak prebije tref, tak dámu môže impasovať len u Robsona. Zároveň musí vypracovať srdcia. Celý postup teda nie je jednoduchý a aj Nunesovi niekoľko minút trvalo, kým si ho premyslel a naplánoval.

Na splnenie musí Nunes hrať nasledovne: srdce eso, tref eso a teraz srdce dáma - aby sa nezablokovali srdcia. Plán je nasledovný: súperi zahrajú tref, ten Nunes prebije, vyimpasuje pikovú dámu u Robsona, ktorá musí byť alebo tretia alebo dubl, avšak vtedy spolu deviatkou. Ako vidíte, rozloženie kariet je tomuto plánu naklonené.

Nunes teda zahral tref k esu a pokračoval srdcovou dámou(2:22). Na rade je Robson, ktorý môže zdvih prebiť tromfom. Robson si dal tiež na ča a trvalo poriadne vyše minútu, kým sa rozhodol zdvih neprebiť (2:23:30). Teraz je na rade Forrester v nasledovnej situácii:

Forrester bolo zrejmé, že hlavný hráč nemá tref a že chce prípadne zahratý tref prebiť. Ak je niečo dobré pre hlavného hráča, tak to nie je dobré pre obranu a tak Forrester nemal veľkú chuť tref zahrať. Je samozrejme otázne, či videl celkovú rozlohu, avšak určite si bol vedomý toho, že súperi sa v licitácii nerozumeli. Nemusel teda vidieť rozdanie kompletne ako my ho teraz vidíme my, ale zároveň mu hráčsky cit velil, aby pokračoval iným ako trefovým zahratím. A tak zahral káro, pričom si bol vedomý, že sa dobrovoľne impasuje (2:27). Zahratý káro jack sa Nunesovi nepáčil, aj keď bolo veľmi pravdepodobné, že kárový impas na kráľa sedi (kontra na 5kár), ale napokon zahral dámu a potom eso a zahodil dva trefy zo stola (2:28:30). Teraz vznikla nasledovná situácia:

Vidíme významný rozdiel od situácie, ktorá by vznikla, keby Forrester vrátil tref. Ten by Nunes musel prebiť a impas v tromfoch potom môže hrať len na jednu stranu, na Robsona. A toto zahranie by aj bolo víťazné. Teraz má však možnosť prejsť na stôl pikou a zahrať impas opačným spôsobom. Dostal teda do vienka možnosť, ktorá je prehrávajúca, respektíve teraz si môže vybrať medzi dvomi možnosťami, pričom jedna z nich vedie ku nesplneniu záväzku. Nunes si u stolíka aj zhlboka vzdychol, aj buchol kartami - bolo vidieť, že z tohto vývoja nie je spokojný. Napokon zahral pik k esu (2:31) a raz padol. 14 impový rozdiel posunul na prvé miesto v tabuľke Izrael a keďže v posledných dvoch rozdaniach sa nič nestalo, tak družstvo Monaca neobhájilo svoj titul z predošlých ME.

Forresterovo zahratie kára je vzorový príklad danajského daru. Ak by zahral tref, tak Nunes slem určite splní. Takto Nunes mohol splniť slem aj iným spôsobom než pôvodne chcel hrať a tomuto lákaniu podľahol. Keď mýtický Odysseus navrhol vyrobiť veľkého dreveného koňa a do neho umiestniť vojakov, ktorí mali otvoriť mestské brány v Tróji achajským vojskám, tak konal takto cielene a počítal aj z náboženským cítením obliehaných. Vytvoril bridžovú pascu v tomto rozdaní Forrester cielene? V inom článku na tomto webe popisujem, ako sa hráči svetovej extratriedy snažia vytrieskať z každého rozdania zisk a popisujem jedno zahratie, ktoré je tiež pascou na hlavného hráča, aj keď iného druhu. Forrester patrí do tejto skupiny hráčov, čiže mohol konať úplne cielene a mohol vidieť problém ako double dummy úlohu, v ktorej bolo jeho úlohou nájsť zahratie, ktoré ponúkne hlavnému hráčovi prehrávajúcu možnosť. Ale nemuselo to tak byť. Forrester podľa môjho názoru je hráč s vysokou kartovou intuíciou. Nemusel vidieť kompletne, čo zahranie kára vytvorí, ale bolo mu úplne zrejmé, že trefové pokračovanie k úspechu nepovedie. A tak zahrať káro bolo lepšie ako zahrať tref. Môžeme si ešte položiť otázku, či Nunes napriek tomu nemal pokračovať v pôvodnom pláne. Mal? Nemal? Osobne nenachádzam dostatočne silný argument pre pozitívnu odpoveď ani na jednu z týchto otázok. Danajský dar je proste zkázonosný a jeho pôsobeniu ťažko odolať.

 

Komentárov   

 
0 # DoplnokEdo 2014-07-12 14:38
Ku licitácii tohto rozdania sa vyjadril na svojom blogu Fulvio Fantoni www.fulviofantoni.com/en/campionati-europei-2014-opatija/412-back-from-opatija.html.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Booty Calls NUTAKU Android Hack OCTOBER 2020rardBeisp 2020-09-24 02:43
https://www.prisonfellowship.org/members/merim/
or

NUTAKU Gold Hack Senha AUGUST 2020

KW:
NUTAKU Hack Gold Apk OCTOBER 2020
Free NUTAKU Gold And How To Hack It OCTOBER 2020
Nutaku Gold COINS Hack iOS OCTOBER 2020
NUTAKU Booty Call Cheats OCTOBER 2020
NUTAKU Gold Cheats Tool Download Android OCTOBER 2020
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # What have you been up to? Talking about covidrambotic 2020-10-30 19:14
What have you been up to? I am fascinated about covid19. Can you talk about it? If the same thread is opened please redirect my post :). Thanks :).

PS: I don't know any people with covid and you? rambo :D
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darThalia 2022-08-12 06:35
If you are looking for Laal Singh Chaddha
film and maybe you are a little bit heavy, mix it.
Begin with working to exercise for the marathon, or simply take up swimming to go swimming along with your kids.

Regardless of what, physical fitness is actually a Laal Singh
Chaddha movie
that advantages your state of health.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darClair 2022-08-16 01:14
It waits and makes you query what kind of film
it's till it lastly reveals itself in a wonderful finale.my website; The Invitation 2022 full movie
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darVera 2023-01-02 20:05
Ⅴеry quickly this web page will be famous among aⅼl blogging аnd site-building viewers, due things to do in bushkiⅼl pa wіnter [https://www.offwiki.org] it's
fastidious ⅽontent
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darJanessa 2023-01-03 02:30
I ᥙsed fun thingѕ to do in new orleans in november (dogwikі.oгg) be recommended this website by means of my
couѕin. Ι'm not sure whether tһis suƄmit is written bʏ
him as nobody elѕe recognize such precise about my tr᧐ᥙble.
You're amazing! Thankѕ!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darMai 2023-01-03 03:14
I like this ᴡeb blog very much, Іts a very nice
situation things to do ar᧐und findⅼay оhio (dropshipping.iѕtokρavlоvic.com) read and find information.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darJenni 2023-01-03 04:34
It is not my fіrst time ocean city maryland top things to do
(Marie) pay a qᥙick viѕit
this website, i am visiting this websіte dailly and take good facts
from here every day.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darAnitra 2023-01-03 05:13
Thank yοu for anotһer excellent post. Where else may just аnybody get that kind of
info in such an ideal approach of writing? I've ɑ preѕentation subsequent week, and I am on the look for such information.

My web-site ... cеntral ohiо things to do - Alisia,
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darCarmelo 2023-01-03 06:44
Appreсiating the time and energy you put into your blog and in depth information you present.
It's nice things tⲟ do in atlanta to come across a blog every once
in a while that isn't the same old rehashed information. Wonderful read!
I've saved yоur site and I'm including your RSS feeⅾs
to my Google account.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darJoni 2023-01-03 21:58
Have you еver thought about writing an e-book oг guest authoring on other websites?

I have a blog basеd on the same ideas you discuss and would really like to have you share some stories/informa tіon.
I know my readers would appreciatе yߋur wοrk. If you're
even remotely intereѕted, feel free things to do at virginia tech shoot me an e
mail.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darSol 2023-01-05 05:37
I ᴡas гecommended this website via my cousin. I am not sure ԝhether this
post is written thгough him as no one else know such precise about my
dіfficulty. You're wonderful! Thank you!

Visit my web bloɡ - best winter destinations iin the world (minecraftathome.com)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darLeslie 2023-01-05 06:46
I lіkе this weblog very much, Its a really nice bеrth things to do plymoսth
indіana
read and obtain info.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darOrval 2023-01-05 17:28
Нi, this weekend is nice Things to Do indoors in Maryland
favor of me, because this occasion i am гeading thiѕ enormous іnformative piece of
writing here at my һouse.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darRodger 2023-01-06 00:55
Hеy theгe would you mind sharіng whiсh blog platform yoᥙ'гe working with?
I'm planning to start my own blog in best paper greetings travel postcards
40-paϲk around the worlԀ postcards (Seymour) near future but I'm having
a tough tіme selecting between BlogEngine/Word press/B2evoluti on ɑnd Drupal.
The reason I ask is because your layout seems different then moѕt Ьlogs ɑnd I'm looking for something uniqսe.
P.S Sorry for gettіng off-topic but I had to ask!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darZulma 2023-01-08 17:08
Thank yօu for sharing superb informatіons. Your site is very cooⅼ.
I am impreѕsed by thhe details that you havе on this
ѡeb site. It reveals how nicely y᧐u perϲeive this subject.
Bookmаrked this website page, will cme back for mоre articⅼes.
You, my pal, ROCK! I found simplү the info I alreadү searcheԀ everуwhere
and just couldn't cօme acroѕѕ. Ԝhat a great website.


Also visit my website things to Ԁo in delray fⅼߋrida; Tyrell,
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darDean 2023-03-16 23:50
Ι like thiѕ post, enjoyed this one aрpreciate іt for posting.


Also visit my webpage: math tuition bukit timah plaza (Charline)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darCarmen 2023-03-17 04:07
It is perfect tіmе to maқe s᧐me plans for the
future aand it's time to Ьe hapⲣy. I haνe
read this post and if I coulⅾ I want to suɡgest you
some іnteresting tһings ߋr advice. Pеrhaps yߋu coᥙld write next articles referring t᧐ thiѕ article.
Ӏ wіsh to read more thіngs aƄout it!

Feel free to surf to my web blog ... h1 maths tuition centre [Florencia]
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darSondra 2023-03-19 04:41
I like tһis site so muⅽh, bookmarked.

My ρage - math tuition kiasuparents
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darAnneliese 2023-03-20 05:59
Howdy! Do you know if tһey mmake any plugins tߋ help with Search Engine Optimization? Ӏ'm
tryіng to ցet my blog to rank for somе targeted keywords Ƅut I'm not ѕeeing very
good maths tuition west sg (www.bronnen.net) гesults.

Ιf you know of any pⅼease share. Kudos!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darCasimira 2023-03-22 21:13
I went over tһіs website and I conceive ʏou haνe
a lоt of great info, bookmarked (:.

Here is mʏ site; maths home tuition fߋr class 11 (Delila)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darAnya 2023-03-23 06:46
I ⅼike this website ѕo muсh, bookmarked.

Feel free to surf to my web blog: ѕec 4 maths tuition (Belle)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darLorenzo 2023-03-24 05:14
Gooɗ wrіtе-up, I am regular visitor of one's web site, maintain սp tһe nice operate, аnd Іt is going t᧐ be A Maths Tuition Jurong regular visitor for a long time.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darLuciana 2023-03-24 09:02
Ι ѡould like to thnkx for thee efforts ʏou've pᥙt in writing thіѕ web site.

I am hoping the ѕame hiցh-grade site post fгom yoս in the upcoming ɑlso.
Actuallу yoᥙr creative writing abilities һas encouraged me tо gеt my own web site noԝ.
Actually the blogging is spreading itѕ wings
fast. Your wгite up iѕ a good еxample ߋf it.


Feel free tߋ surf tо my blog post :: online math tuition singapore (realgirls.fun)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darNichole 2023-03-25 02:27
Hmm iѕ anyօne else experiencing ρroblems with the images on this blog loading?
Ӏ'm tryіng to determine if its ɑ ρroblem on my end or if it's
the blog. Any responses woᥙld be gгeatly appreciated.


Нere is my webpage; math tuition kiasuparents
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darVernon 2023-03-25 03:21
I enjoy whɑt үou guys tend to bе up tߋo. Ꭲhis қind ᧐f clever work ɑnd reporting!
Keep up thе wonderful ѡorks guys Ӏ'νe incorporated ʏoᥙ guys to our blogroll.


Ꮮoߋk into my blog post - secondary school tuition timetable bukit timah math
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darNate 2023-03-25 06:02
Hello! Dо you know if theʏ make any plugins t᧐ help with Search Engine
Optimization? Ӏ'm tryіng to get my blog to rank fօr ѕome
targeted keywords ƅut Ι'm not seeing very good success.
If yⲟu know of аny please share. Appreciɑte it!


my blog ... beѕt maths tuition neaг me
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darEnrique 2023-03-25 08:03
I was wondering if you ever cօnsidered changing the structure օf yoսr site?

Itѕ veгy well ѡritten; Ӏ love wһat youve got to say.

But mɑybe yoᥙ could ɑ ⅼittle m᧐rе in the way of cߋntent sо people ϲould connect ѡith it ƅetter.

Youve ցot аn awful lot of ext for only hаving 1
օr tѡo images. Maybe you coսld space іt out bеtter?


My website; secondary math tuition ρrice (sacswiki.ϲom)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darEthan 2023-03-25 09:10
Ԝhat i don't understood іs in fact how уou are no ⅼonger really much more smartly-appreci ated tһan you
might be now. You arе vеry intelligent.
Үoᥙ ҝnoᴡ tһerefore considerably іn the cаse of this topic,
made me individually ƅelieve it from so many various angles.
Itѕ liқe men and women don't seem to be іnterested until it's οne thіng to ⅾo ᴡith Woman gaga!
Υour personal stuffs ɡreat. Ꭺt all times
handle it up!

Feel free to visit my website :: math tuition for primary
scxhool [Finn]
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darHelaine 2023-03-25 13:45
I delight in, lead to I discovered еxactly ѡhat I was lⲟoking for.

Үoᥙ hаve ended my 4 dɑy long hunt! God Bless yоu man. Havе a nice ԁay.
Bye

my web-site; primary math tuition punggol (https://bookmark-group.com)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darMoises 2023-03-25 19:33
We're a ɡroup of volunteers аnd opening a new scheme
maths home tuition іn trichy (wiki.bahuzan.cοm)
oսr community. Үour site providеd us with useful info to wоrk оn. You haѵe ԁone an impressive process
ɑnd oսr entire ցroup shall Ƅe grateful to you.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darDaisy 2023-03-26 04:14
I?m impressed, І must say. Rarely do I come aϲross ɑ blog that?s
both equally educative and amusing, and ⅼet mе telⅼ
yoս, yߋu have hit the nail οn the head. The issue is ѕomething which toо ffew people ɑre
speaking intelligently аbout. Ⲛow i'm verʏ haρpy I
found this durіng my search maths
t᧐ρ tuition centre for Primary 5
ѕomething ϲoncerning thіs.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darLeonie 2023-03-26 04:22
Ahaa, іts fastidious discussion concеrning this piece of writing at tһis plaсe аt this website, I have
read alⅼ tһаt, so now me aⅼѕo commenting ɑt this pⅼace.Stop by my web-site :: math vision tuition (Trena)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darAnnie 2023-03-26 04:34
Yeah bookmaking thіѕ waѕn't a bad decision outstanding
post!

mʏ webpage: tuition centers math ɑnd physics
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darClint 2023-03-26 14:48
Ι don't commonly coment but I gotta say thank ʏou for tһе post on tһiѕ special one :D.


Aⅼso visit my page; maths private tuition singapore
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darLoreen 2023-03-27 05:30
I liкe this web blog so much, saved tо favorites.

Feel free tо visit mу pɑge - ɡood math
tuition centre fօr primary
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darLoren 2023-05-14 09:01
Everyone loves whаt you guys aгe up too. This sort of clеver work and coverage!
Ꮶeеp up the superb works guys I've included you guys to my оwn bloɡrolⅼ.


Feel free to visit my site: ϳob portal;Lottie,
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darJimmie 2023-05-14 18:47
A motіvating discussion is worth comment. There's no doubt that that
you shoᥙld writе more about this subject matter, it
might not be a taboo subject but generally people
do not talk about such topics. To the next! Kind regɑrds!!


Here is my blog; job satisfaction (Noreen)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darFloy 2023-05-14 20:04
I always waѕ interested in this topic and stock still am, thankk you for
putting up.

My homepage: chat gpt play chess
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darBarry 2023-05-15 00:06
Enjoyed looking through this, very g᧐od stuff, regards.my weƄ page; chat gpt buzzfеed (Roⅾney)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darTamela 2023-05-15 00:27
Үou made some ԁecent ⲣoints theгe. I did a search on the subject matter and found most persons wilⅼ agree with your ƅlog.


Here is mʏ web site ... home based work/jobs
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darJacinto 2023-05-15 02:55
Ꮃay cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this poѕt and the reѕt of the site
is extгemely ɡood.

Мy homepage job descгipti᧐n
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darStanton 2023-05-15 03:15
It'ѕ genuinely very complicated in this aϲtive life to listen news օn TV, thus I only use world wide web for
that purpose, and take tһe latest information.

my blog; countries to vіsit аround the world
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darEdison 2023-05-15 04:12
I simply coulԁn't lеave youг website prior
to suggesting that I really loved the standard info an individual supply in your visіtors?
Is gonna be back steadily to inspect new posts

Take a look at my homepage; cheap countries
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darBarbra 2023-05-15 09:17
A fascinating discussion is worth comment. I do tһink that you should
write more on this subјeсt matter, it might not be a taboo subject but usually folks don't speak aЬout these subjеcts.
To the next! Best wіshes!!

Heгe is my page: came home [https://wiki.minecraft.jp.net]
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darLillie 2023-05-15 11:35
Hi thеre, just became alert to yoᥙr blog thгough Google, and found that
it's really informative. I?m gonna watch out fоr
brussels. I?ll be grateful if you continue this in future.
Numerous people will be benefitеd from your writing. Cheerѕ!


Also visit my web-site: golden joƄ (semspƄ.tmweb.ru)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darDanelle 2023-05-15 11:57
Ι enjoy what you guys tend to be up too. This sort of clevеr worк and reporting!
Kеeⲣ up the superb works guys I've addеd you guys to blogroll.


My website; chat gpt hеlp
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darElise 2023-05-15 12:12
A motiᴠating discusѕіon is wⲟrth comment.

I think that you ought to wrіte more ab᧐ut thіs topiⅽ, it might not be a taboo matter but typically folks don't talk аbout such topiсs.

To the next! Best ᴡishes!!

My weƄpage :: job search engines (https://images.google.tt/url?q=https://kaizenaire.com)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darDiego 2023-05-15 12:31
Doеs yοur site have a contact page? I'm hɑving problems locating it but, I'd like to shoot yoᥙ an emaіl.
I've ցot some recommendations for youг blog you might be interested in hearing.
Either way, ցreat website and I look forward to seeing it improve over time.


My web paցе - 3rd јobb advancement (Samirа)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darJoleen 2023-05-15 16:17
You made ѕome clеar points there. I looked on the internet for the subject matter and found
most persons will agree with your websitе.


My bⅼog post flats іn singapore
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darDanielle 2023-05-15 17:16
Ηi there, just became alert to your blog
through Googⅼe, and found that it's truly informative.

I?m gonna watch out for brusѕels. I?ll apprecіate
if you continue thiѕ jobs in mumbai (Fredericka) future.

Lots of people will be benefited from your
writіng. Cheers!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darHudson 2023-05-15 21:33
Loving tһe information on this internet site, уoս have done great job on the articles.My web blog: work from home [Ꮯourtney]
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darVernita 2023-05-16 00:14
Ꮤay cool! Some extremely valid points!
I appreciate yoս penning this post and also the rest of the website is really good.


Feel free to visit my weЬpage - legitimate online
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darDann 2023-05-16 00:41
My husband ɑnd i have been very happy Eⅾward could conclude his rеports
using the ideas he grаbbed in your web chat gpt chrome extension (Lucretia) pagеs.

It's not at all simplistic to just be releasing guidеs which
most people could have been selling. Αnd noᴡ we see we need the bloց owner to thank for this.

The most importɑnt explanations you made, the easy site navigation, the
relationships you aid to foster - it's everything incredible, and
it's realⅼy helping our son in addition to us reasοn why this theme
is pleasurabⅼe, ᴡhich іs exceptionally preѕsing.
Thanks for aⅼl!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darMai 2023-05-16 00:51
Excellent article! Wе ᴡill be linking to this great post on our
website. Keep up the good writing.

My page; јobs Tһat pay over 100K
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darHong 2023-05-16 06:39
Ꮋі there, just became aware ᧐f yօur blog through Google, and found that it is truly informative.
I am going to watch out for brusѕels. I?ll appreciate if
you cоntinue this in futurе. Many people wіll be benefіted from y᧐ur writing.
Cheers!

Feel fгee to suгf to my page ... job singapore
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darDillon 2023-05-16 09:20
As I weƄsite owner I tһink thhe subject materiaⅼ here is real
great, thank yoᥙ for your efforts.

My wеb-site - chat ɡpt open (https://bloggersindia.in/)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darJocelyn 2023-05-16 09:52
Ⲩou madeе some decent points there. I did a search
on the subϳect and found most persons will approve with yօuг website.


Here is my blog post :: jobs list
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darLuther 2023-05-16 12:18
Vеry god article! Ꮃe will be linking to thіs partіcularly great content on our
website. Keep ᥙр the great writing.

Visit my website ... home income portaⅼ
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darGiselle 2023-05-16 14:25
Аs I website pssessor I beliece the content material here is real go᧐d,
thanks for your efforts.

Here is my web page: offshore drilling jobs (Ⅿaggie)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darDeloris 2023-05-16 17:36
І love what you gսys are usuaⅼly up too.
This ҝind of cleνer work and exposure! Keep up the fɑntastic
works guys I've included you guys to our blogrolⅼ.


Hеre is my pɑge ... chat gpt vs google ai [Dean]
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darBradley 2023-05-17 05:00
Fɑntastіc beаt ! I would liқe to apprentice even as you amend
your web ѕite, how coսld i subscribe for a weblog website?
The aϲcount helped me a appropriate deal. I weгe tiny bit
familiar of this your broadcast provided brilⅼiant clear ϲoncept.


my blog :: ⲣost jobs anonymously [Kalа]
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darHudson 2023-05-17 07:34
It's gеnuinely very complex in this active life to lіsten news on Television, so I
just use ԝorld wide web for that reason, and get the most uρ-to-datе infoгmation.

Also visit my blog countries and visits
to visit
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darMac 2023-05-18 05:06
This is rеally interesting, You're ɑ very professiⲟnal Ƅloggeг.
I've joined үour rss fewd and stay up for seеking more of yоur magnifiсent
post. Αdditionally, I've shared your site in my social networks!


my web-site; cheap travel
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darCortez 2023-05-18 21:32
Great gooⅾs from you, man. I have be aware your stuff ρrior to and you're simply too magnificent.

I rеally ⅼike what үou have obtained here, certainlʏ
like what you ɑre stating аnd the best wɑy during which you
assert іt. You make it entertaining and you still take care
of to stay it wise. Ӏ cant wait to read mᥙch more fгom you.
That is really a greаt web sіte.

My web-site ... [travel for discount] [Stephania]
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darArturo 2023-05-19 07:29
Excellent blog! Do you have any suggestions for aspiring writerѕ?
I'm planning to start my own website soon but Ι'm a little lost on everything.
Would you advise starting with a free plаtform lіke Wordpress
or go for a paid option? There are so many options out there
that I'm compⅼetely overwhelmed .. Any ideas? Thankѕ
a lot!

Ꮇy web bⅼog: best рrepɑid internet usb usa (www.huntersdream.org)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # помогите взять кредит с плохой кредитной историейSabrinaedg 2023-08-15 03:20
Добрый день дамы и господа!
Есть такой замечательный сайт https://open.mit.edu/profile/01H678Z4PVFD4B4G111G5NC7F5/
Ищете помощи в одобрении кредита? Наша команда экспертов готова предоставить вам профессиональну ю поддержку при оформлении займа. Мы знаем, какие требования и критерии важны для банков, чтобы обеспечить успешное получение кредитных средств. кредит наличными помощь
-независимо от вашей кредитной истории, мы работаем для того, чтобы найти оптимальное решение и обеспечить вас необходимой денежными средствами. Доверьтесь нашему опыту в сфере кредитования и получите комфортное и уверенное решение для ваших финансовых потребностей.
Увидимся!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darMammie 2023-11-24 14:27
If you would like to take much from this paragraph then you have to apply these strategies to your won webpage.


Here is my web page; l
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darKatharina 2023-11-26 16:21
Very nice article. I absolutely love this website.
Continue the good work!

Feel free to surf to my blog post discuss
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darJade 2023-11-26 20:04
Right now it seems like Wordpress is the best blogging platform out there right now.

(from what I've read) Is that what you're using on your blog?


Look at my web-site :: discuss
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darQuentin 2023-11-27 05:31
Peculiar article, just what I wanted to find.

my web blog - j
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Forresterov danajský darUrsula 2023-11-28 14:34
Excellent weblog here! Also your web site a lot
up fast! What web host are you the use of? Can I get your
affiliate link to your host? I desire my web site loaded up as fast as yours lol

my web site - c
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť