Home EdoWell GP Open Pardubice MP kontra IMP hodnotenie
GP Open Pardubice MP kontra IMP hodnotenie Tlačiť E-mail
Piatok, 07 August 2015 21:28
Untitled Pre prezentáciu výsledkov je potrebné mať v podstate 3 samostatné balíčky programov:
  • prezentáciu výsledkov párových turnajov s MP hodnotením
  • prezentáciu výsledkov párových turnajov s IMP hodnotením
  • prezentáciu výsledkov súťaží družstiev s IMP hodnotením
Každá z týchto prezentácií sa ešte môže skladať z niekoľkých samostatných funkcií, ale rozdiely už nie sú veľké. Prezentácia výsledkov párových turnajov sa vďaka ich používaniu Dušanom Šľachtom a Adamom Kubicom postupne dostáva do rutinného režimu, takže nastal čas na prípravu prezentácie podľa druhého bodu.

Táto úloha je algoritmicky veľmi podobná prvej úlohe, aj výstupy sú veľmi podobné. Pozrite sami: Je potrebné doplniť, že súťaž sa hrala samozrejme s MP hodnotením. Druhé hodnotenie - IMP hodnotenie - bolo použité ako testovacie dáta pre prípravu príslušnej prezentácie. Ale ak už takúto prezentáciu mám, tak asi nie je na škodu ju uverejniť, v niektorých smeroch je to poučné aj napriek tomu, že uvedené hodnotenia vyžadujú rozdielne herné prístupy (je však otázne, koľko hráčov takýto rozdielny herný prístup naozaj uplatňuje a v koľkých rozdaniach ho je treba uplatniť - domnievam sa, že to nie je veľké alebo rozhodujúce číslo).

Koho rozdiel medzi výsledkami podľa uvedených hodnotení zaujíma detailnejšie, môže preštudovať nasledujúcu tabuľku:
Srbovia prišli o prvé miesto vďaka nasledujúcemu rozdaniu, v ktorom stihli stratiť 19 impov a ešte aj tak druhé kolo suverénne vyhrali. Ako vidieť, rozdiely v umiestnení nie sú veľké. Je to podľa očakávania, ale aj toto očakávanie má výnimku: je ním pár Hora-Slabeycius, ktorý sa posunul o 17 miest!


Prípadné návrhy, poznámky, nápady, kritiku, atď. ohľadom prezentácie prosím do komentárov alebo priamo mne Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .
 

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť