Home EdoWell Haaaaaaa ridicolous
Haaaaaaa ridicolous Tlačiť E-mail
Pondelok, 15 Február 2016 10:23
Hráte zápas na BBO proti špičkovým súperom. S nasledovným listom

otvoríte samozrejme 1NT, partner zvýši na 3NT. Licitácia:

Súper na Southe vynáša pik trojku. Hráte 3NT s nasledovnými kartami:

Keďže nie je dobré napadnúť prechody v červených farbách, tak preberiete nenadbitú pik osmu zo stola v ruke pikovým kráľom a hráte trefový impas desiatkou. North berie zdvih jackom a hrá pik štvorku. South berie zdvih esom a pokračuje tretím kolom pikov (North odhadzuje srdcovú trojku). Obrana teda úspešne zlikvidovala potenciálny pikový prechod ku ešte nevypracovaným trefom. Čo teraz?

Núka sa pomerne jednoduché pokračovanie. Prejsť do ruky károm a zahrať opakovaný tref impas. Ak má tref kráľa South a nie je v trojliste, tak je doma deväť zdvihov.

Niečo tu však nehrá. Že je v rozdaní 9 zdvihov (5trefov, 2 - možno dokonca 3 piky a asi sa nájdu aj dva rýchle zdvihy vedľa), ak trefy ťahajú, musia vidieť aj súperi. Ak trefy ťahajú, potom je ich úlohou čo najskôr stiahnuť 4 zdvihy v nejakej novej farbe. Potom by North nevrátil pik, ale by skúsil podohrať povedzme slabo obsadeného tretieho kráľa v kárach ako v podstate jedinú nádej na porazenie záväzku.

North však takúto snahu vôbec neprejavil, naopak, zahral pik s cieľom odstaviť prechod na stôl. Alebo sa nesnaží záväzok poraziť alebo jeho hra indikuje, že kontroluje ešte jedno kolo trefov.

Mal som na výber teda dve možnosti. Jednu viacmenej rutinnú (prejsť do ruky, zopakovať tref impas, atď). Druhú zaujímavejšiu. Vypracovať trefy bez impasu a spoľahnúť sa na také rozloženie srdcí, že sa dostanem na stôl (South musí mať desiatku, North kráľa - ako konečne markoval aj jeho odhod na tretí pik). Pritom nemôžem obe možnosti skombinovať, lebo ma súperi môžu poraziť cez farbu, v ktorej prejdem do ruky.

Zvolil som druhú možnosť (zápasu prizeralo 1000 kibicov, možno aj preto :)). Hral som tref eso, všetci priznali farbu a tref. Odľahlo mi, keď sa kráľ ukázal u N. A keďže srdce desiatku mal South, tak som aj záväzok splnil. Celé rozdanie vyzeralo nasledovne:


Zvolená zohrávka bola jediná, ktorá záväzok splní. Partner zohrávku samozrejme pochválil. Neskromne dodám, že som bol na moju úvahu a jej potvrdenie aj dosť hrdý. Schladil ma však North, ktorý do lobby chatol: haaaaaaa ridicolous. Ohodnotil teda zohrávku ako smiešnu, trápnu, absurdnú. Asi chcel povedať, že bola absurdná.

Dosť ma to napálilo a tak to (trochu zlostne) okomentujem aspoň tu. Zdá sa, že niektoré svetové hviezdy o bridži všetko vedia :). Ja by som sa na mieste N snažil zistiť/pochopiť, prečo súper takto hral. Dokonca si trúfam povedať, že keby N odohral toto rozdanie tak ako ja, tak by to pokladal za potvrdenie svojej extra triedy. Tlieskal by pravdepodobne aj inému hráčovi extra triedy. Ale tým to končí, zvyšok sveta je pre časť svetovej špičky len absurdný.

 

Komentárov   

 
0 # RE: Haaaaaaa ridicolousTomco 2016-02-16 21:58
Pekne :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť